מחנה קימאמה-בראשית בישראל

מחנה קיץ בישראל

קימאמה-בראשית הוא מחנה יום (Day Camp) המתקיים במתחם "קימאמה חוף" בבית ינאי בשיתוף עם ארגון ״בראשית״. המחנה מעניק מסגרת חינוכית, בטוחה וחווייתית לילדים בגילאי 5-15.  במחנה צוות מדריכים ישראלי מנוסה, דובר עברית. תכנית קיץ של  8 שבועות בלתי נשכחים המספקת חוויה מעצימה, מהנה, ומרחיבת אופקים, אשר תמשיך ותחבר את דור ההמשך לשורשינו הישראליים גם בתקופת הקיץ.

מפגש מידע

הנכם מוזמנים למפגשי מידע שבועיים בהם הצוות המוביל של המחנה מצד קימאמה, יחד עם נציגי ארגון "בראשית" יחלקו מידע נוסף לגבי המחנה ויענו על שאלות.

מפגשי המידע יתקיימו מעת לעת במהלך השנה בשעה 19.00 בערב שעון ישראל, 12 בצהריים שעון ניו יורק, ו-9 בבוקר שעון קליפורניה ויפורסמו כאן

https://www.eventbrite.com/o/camp-kimama-29004122535

Add to Calendar

פעילויות במחנה

הפעילות במחנה מאפשרת יצירת חברויות וקשירת קשרים חדשים, מפתחת תחושת מסוגלות ועצמאות אצל החניכים, ומחזקת את הביטחון העצמי וההתנסות בתקשורת פנים מול פנים (מחנה ללא טלפונים). אנו שמים דגש רב על בניית המסגרת הזו. תכנית המחנה מלאה בפעילויות אתגר וחוויה מבוקר עד ערב. פעילויות אלו מהוות את הבסיס, אליו אנחנו יוצקים תוכן חינוכי-ישראלי. אנו מאמינים כי באמצעות משחקים, שירים, ומשימות, אנחנו הופכים כל פעילות למהנה יותר, חינוכית יותר ומגבשת הרבה יותר. רשימת הפעילויות כוללת גלישׁת גלים, בריכת שחיה, כדורעף חופים, כדורגל וכדורסל, טכנולוגיה, קרקס, אומנות ויצירה, בישולי שדה ומחנאות. כל הפעילויות נעשות בהדרכה בעברית. פעילויות העשרה לאורך כל הקיץ מתקיימות בתחומים: מוסיקה, תיאטרון, ריקוד, ספורט, תרבות ישראלית ופעילויות נוספות לחיזוק הזהות הישראלית.

תאריכים ומחירים

המחנה יתקיים בין התאריכים 4 ביולי ועד 26 באוגוסט 2021, בין השעות 9 בבוקר עד 4 אחה"צ, בימים ראשון עד חמישי.
למגיעים בהסעות איסוף בסביבות 8 בבוקר ופיזור בסביבות 5 אחה"צ.

קיץ 2021

מחיר לשבוע

1900 ש"ח

תוספת הסעה לשבוע

450 ש"ח

 • 200 ש"ח הנחה לשבוע בהרשמה מוקדמת (תקף עד ה-31 במאי 2021). ניתן לחסוך עד 1600 ש"ח בהרשמה מוקדמת לקיץ!
 • מספר השבועות לא חייב להיות ברצף, ניתן לבחור שבועות מסוימים מתוך כל התקופה
 • ניתן לעשות שינויים בכל זמן עד מועד תחילת המחנה על בסיס מקום פנוי
 • 5% הנחה על רישום ילד/ה שני/ה ואילך
 •  
 • פתיחת המחנה ו/או מחזור הפעילות מותנית באישור משרד הבריאות

כן! אני רוצה לרשום את ילדיי למחנה.

תזונה ואוכל

האוכל במחנה כשר ועומד בכל הסטנדרטים הבריאותיים הנדרשים. תפריט המחנה משלב בין משאלות הלב של החניכים לדרישות המובנות של ההורים. במילים אחרות: גם כיף וגם בריא. החניכים יקבלו במחנה מידי יום ארוחת ביניים בשעה 10 בבוקר, הכוללת פירות או חטיפים, ארוחת צהריים חמה בשרית בחדר האוכל וחטיף אחר הצהריים. צוות ההדרכה משגיח בצורה מוחלטת על תזונתם של הילדים במהלך המחנה, ולכל ילד שיש  בעיה אישית, בין אם רפואית או אחרת, אנו ערוכים לתת את המענה המושלם. אנא ידעו אותנו מראש על כל מקרה כזה, על מנת שנוכל להיערך בהתאם.

אבטחה

הכפר הימי תחום ומגודר. יש בו שערים מסודרים, הוא שמור, מאובטח ומוגן לחלוטין, באופן המאפשר בקרה מלאה על כניסות ויציאות. במהלך המחנה אנו לא מאפשרים כניסה ללא תאום. החניכים נמצאים עם המדריכים לאורך כל שעות הפעילות.

 

בריאות

בכפר הימי מרפאה מתוחזקת ע"י חובש אשר ערוך לתת מענה לכל צורך רפואי 24 שעות ביממה. על פי מקרה צורך, החניך יטופל ע"י אחות או רופא ובמידה והם ימצאו לנכון- יפונה לביה"ח הקרוב (בנתניה). אנו נוקטים בהקפדה יתרה בכל הנוגע לשתייה, להימנעות מחשיפה יתרה לשמש ולהגיינה. מתקני מים קרים פזורים למכביר ברחבי הכפר.

פרטים מלאים על היערכות המחנה להתמודדות עם מגיפת הקורונה ניתן למצוא במסמך זה.

בטיחות במחנה

במהלך המחנה נהלי הבטיחות מוקפדים, ברורים ונהירים. חלק נכבד מתכנית ההכנה של הצוות לקראת הקיץ מוקדש לנהלי הבטיחות ולאופן בו נדרשים כולם להקפיד על ביצועם. כמו כן, המדריכים שלנו מקפידים עם ילדכם על שתיית מים מרובה ועל הימנעות מחשיפה יתרה לשמש בשעות בהן החום מגיע לשיאו.
בטיחות בחוף הים – פעילות גלישה: היציאה אל חוף הים מוסדרת ומוגדרת מראש עם צוות הנהלת המחנה,  צוות הביטחון של המחנה וצוות המדריכים. לחניכי המחנה אין את האפשרות לחצות מגדרות המחנה אל החוף על דעת עצמם. כמו כן צוות המדריכים מעבירים לחניכים תדרוך בטיחות מפורט, טרם היציאה אל החוף. הפעילות תתקיים בקבוצות קטנות, תוך השגחה צמודה של מדריכים ופיקוח הדוק של מנהלי המחנה ולפי תקנות משרד החינוך.

הגעה למחנה

ניתן להגיע למחנה באופן עצמאי בכל בוקר בין השעות 8:45 ל 9:15 בבוקר. ההגעה ברכבים והורדת הילדים ברחבת חניה מסודרת.
אנו מציעים שירות הסעה יומי שיצא ממרכז הארץ. חניכים שיבחרו באופציה זו יגיעו אל מתחם המחנה בהסעות מאורגנות שיעברו בנקודות איסוף שונות בקרבת מגוריהם, באוטובוסים נוחים וממוזגים. הפעילות תחל כבר במהלך הנסיעה עם שירים ומשחקי חברה. ההסעות כרוכות בתשלום נוסף של 450 ש"ח לחניך לשבוע.

לנוחיותכם רשימת התחנות לפי אזורים ושכונות. תחנות אלו אינן מייצגות בהכרח את מסלול האוטובוס. נתיבי ההסעות והשעות יתעדכנו בכל שבוע שלפני היום הראשון במחנה. 
רשימת התחנות עלולה להשתנות בהתאם לפקקים, אילוצי תנועה, וביקוש:

 1. תל אביב דרום- מתחם התחנה 
 2. תל אביב מרכז- הירקון פינת ויתקין (בי״ס א.ד גורדון)
 3. תל אביב צפון – בבלי, תחנת דלק פז בני דן 
 4. רמת אביב – קק״ל פינת נמיר 
 5. גלילות – תחנת דלק סינמה סיטי 
 6. רעננה – יד לבנים
 7. הרצליה – פארק הרצליה 
 8. כפר שמריהו – בית וייל 
 9. אודים – על כביש החוף

בהתאם לביקוש וע"פ מספר הנרשמים ייפתחו קווים נוספים. כגון:
חולון, ראשון לציון ודרומה. נתניה, זכרון יעקב, קיסריה וצפונה

*מותנה במינימום של 15 חניכים לתחנה

שאלות ותשובות

כל המשתתפים במחנה קימאמה-בראשית צריכים להבין את השפה העברית, מכיוון שהפעילות במחנה מתנהלת בעברית בלבד. חניכים שלא שולטים בשפה עלולים למצוא את עצמם מידי יום בסיטואציות שבהן הם אינם מבינים מה קורה במחנה. זו הרגשה שאינה נעימה, לא לחניך ולא לקבוצה ואנו מבקשים להימנע מכך. צוות ההדרכה מקפיד על נהלי המחנה, וההדרכה נעשית בעברית בלבד בהתאם לערכי ארגון בראשית.

בריכת השחייה אינה מחוממת אך בחודשי הקיץ חם בישראל, והמים צלולים ונעימים בכל שעות היום. גודל הבריכה חצי אולימפית ומיועדת לרחצה עבור מחנות קיץ וילדים, עומק המים מתחיל ממים רדודים ומגיע ל 7ft. מי הבריכה עם כלור.

רוב פעילות המחנה מתקיימת בשטחים פתוחים ובטבע בין עצים, גזיבו ורשתות צל. במתחם המחנה יש חדרי פעילות ממוזגים שמתאימים לפעילות ואנו נפעל בהם לפי הצורך.

למחנה שער כניסה אחד, באופן המאפשר בקרה מלאה על תנועת רכבים והולכי רגל פנימה והחוצה. במהלך שעות הפעילות לא תתאפשר כניסה ללא תיאום מראש עם מנהל המחנה.

מתחם המחנה עצום בגודלו ומחולק לאזורים שונים ומתחמים נפרדים המפוזרים על פני השטח. במקביל למחנה קימאמה-בראשית יתקיים מחנה נוסף של קימאמה "קימאמה חוף", זהו מחנה עם לינה שיפעל במהלך חודש אוגוסט. ייתכנו מחנות נוספים, לתקופות קצרות של שלושה/ארבעה ימים  במהלך הקיץ, אך הם יתקיימו באזור שונה וללא מפגש עם חניכי המחנה שלנו. למתחם יש אישור לארח עד 800 משתתפים, אך בשום זמן נתון לא יהיו במתחם מעל 400 חניכים סה"כ.

כלל פעילויות המחנה ממוקמות במרחק של כ-5 דקות הליכה במתחם המחנה. פעילות גלישת הגלים מתבצעת ע"י מועדון הגלישה הממוקם בתוך הכפר הימי, והירידה אל חוף הים הצמוד אורכת כ 10 דקות. 

בטרם הגעת החניכים למתחם יתבצע ריסוס וכן ניקיון יסודי וחיטו של כל המתחמים הציבוריים. בכל מקרה, נבקש מההורים לרסס/למרוח תרסיס נגד יתושים.

מחנה קימאמה-בראשית בישראל מתקיים בכפר הנוער "הדסה נעורים" המשמש כבית ספר עם לינה במהלך השנה ועומד בכל התקנים של משרד החינוך. ברחבי המחנה ישנם מקלטים ממוגנים ליד כל מבנה שבו אנו פועלים. כחלק מפעילות ההיכרות בשבוע הראשון למחנה כל החניכים והצוות מתרגלים ירידה למקלטים. המקלטים ערוכים ונקיים ומוכנים לשימוש.

לשאלות נוספות ובירורים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לשאלות נוספות ובירורים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

כותבים עלינו