אודות

אודות

החזון שלנו

החזון שלנו

אנו שואפים לחזק את הקהילה הישראלית-אמריקאית באמצעות הקמת מחנה קיץ ישראלי יומי בעברית עבור ילדנו במהלך חופשת הקיץ. זו הדרך שלנו לחבר את דור ההמשך לשפה העברית, למדינת ישראל ולעולם היהודי. מחנה קיץ הוא עולם קסום ואמיתי, בטוח ובטיחותי, שבו לכל חניך יש את החופש ואת הזכות המלאה להיות הוא עצמו, להתרגש, לקחת חלק בפעילויות מגבשות ובונות, וללמוד מתוך חוויה והנאה צרופה. אנו מאמינים כי זו המסגרת החינוכית הכי משמעותית ביצירת קשרים חברתיים. אינסוף רגעים קסומים ומעצימים שאותם, לימים, יעבירו החניכים יחדיו בחדווה ובגאווה גם לדורות הבאים.
העקרונות החשובים בבניית התכנית החינוכית שלנו הם צוות הדרכה דובר עברית שרובו מגיע מישראל, השפה הרשמית במחנה היא עברית, והתכנית ממוקדת בחיזוק הקשר לישראל ואהבת הארץ.

צוות ההדרכה

צוות ההדרכה

צוות ההדרכה האחראי והמנוסה שלנו, יעניק יחס אישי לכל חניך, ויהווה דוגמא אישית לחניכים. ההדרכה נעשית בעברית בלבד ע"י מדריכים ישראלים בוגרי קימאמה, חלקם שליחים מטעם הסוכנות היהודית, כולם בעלי ניסיון רב בהדרכה ועבודה עם ילדים. יחס חניכים מדריכים הוא 1:6. אנו מבטיחים לכם כי הצוות שלנו ייצר עבור כל אחד מילדיכם קיץ מדהים וחוויה משנה חיים.

רוצים להצטרף לצוות ההדרכה שלנו?

הקליקו על כפתור הגשת מועמדות וציינו שאתם מעוניינים בהדרכה במחנה קימאמה-בראשית

האנשים מאחורי המחנה

לקימאמה-בראשית הניסיון והמיומנות המקצועית של קימאמה בהקמה והפעלה של תכניות מחנה קיץ בישראל ומסביב לעולם, יחד עם הניסיון של ארגון בראשית בפיתוח תכניות חינוכיות ואירועים עבור הקהילה הישראלית-אמריקאית בברגן קאונטי.

קימאמה

קימאמה, חלוצה בתחום מחנות הקיץ הבינלאומיים בישראל, הוקמה בשנת 2004 ע"י קבוצה של יזמים ואנשי חינוך, שהבינו את החשיבות העצומה הטמונה במפגש בינלאומי משמעותי בין ילדים ובני נוער מרחבי העולם. עם השנים הפך "קימאמה" למושג מוכר, אהוב ומבוקש. כיום, כ-2,500 חניכים מכל העולם משתתפים מדי שנה במחנות הקיץ השונים של קימאמה בישראל. בנוסף, קימאמה מפעילה מחנות חורף באירופה לילדים ונוער, טיולים בישראל, סמינרים חינוכיים, ומקיימת שיתופי פעולה עם עמותות וארגונים ללא מטרות רווח. למידע נוסף על קימאמה לחץ כאן

בראשית

בראשית הינו ארגון ללא מטרת רווח שהוקם בשנת 2011 ומנוהל בהתנדבות מלאה על ידי קבוצת הורים מהקהילה הישראלית-אמריקאית בצפון מדינת ניו ג'רזי. בראשית מבקשת לתת כלים שיסייעו להפוך את ההתמודדות הפרטית של כל משפחה עם הצורך לשמור את דור ההמשך מחובר לשורשינו היהודים והישראליים ולשפה העברית, להתמודדות קהילתית, דרך תכניות ופעילויות שונות לאורך כל השנה, עבור ילדים, מבוגרים והמשפחה כולה. ארגון בראשית מנוהל על ידי חברים מהקהילה הישראלית אשר מבינים וקשובים לצרכי הקהילה ועושים את התפקיד בהתנדבות מלאה. למידע נוסף על בראשית לחץ כאן

הרשמה לאירוח שליח/ה בקיץ 2020

הקיץ מגיעים אלינו 20 שליחים ושליחות מישראל, אשר נבחרו בקפידה על ידי הסוכנות היהודית, להיות המדריכים המובילים של מחנה קימאמה-בראשית. מדובר בחבר'ה צעירים מלאי מוטיבציה ושמחת חיים, אשר מביאים עמם אותנטיות ארצישראלית למחנה, ויעניקו תוספת משמעותית לחוויית הקיץ הישראלי של ילדינו.

השליחים, בגילאי 21-23, יבלו במחיצתנו במשך 10 שבועות בזמן הקיץ. אנו מחפשים משפחות מניו ג'רזי וממנהטן, אשר ישמחו להתנדב לארח את אחד/ת או יותר מהשליחים/ות למשך שלושה שבועות לפחות. מחנה קימאמה-בראשית ידאג להסיע את השליחים למחנה ובחזרה.

 המשפחות המארחות מתבקשות לקבל את השליחים כחלק ממשפחתם במהלך תקופת האירוח, לדאוג להם לחדר שינה, ארוחות בוקר וערב וכו'. מניסיוננו, זוהי חוויית אירוח מיוחדת במינה עבור המשפחה המארחת כולה, הורים וילדים כאחד, אשר תזכר לשנים רבות וטובות.

 

 

אם באפשרותכם לארח אנא מלאו את הפרטים בטופס זה ונחזור אליכם בהקדם.

נהלי המחנה ומידע כללי

הנרשם למחנה קימאמה-בראשית (להלן: "המחנה") יהיה בטווחי הגילאים 5-16 בלבד, דובר עברית ומבין עברית, ויקבל על עצמו את "כללי התנהגות במחנה" כמפורט בסעיף 2 (להלן: "החניך"). החניך יגיע למחנה כשבריאותו תקינה.

ההרשמה מותנית במילוי כל הטפסים, ובהסדרת התשלום.

החניכים והורי החניכים מקבלים על עצמם את "כללי ההתנהגות במחנה" וכן את תנאי ההרשמה והתנאים לביטולה וכן את נוהג הביקורים במהלך המחנה כדלהלן:
פגיעה או התעללות פיזית, נפשית, מינית, חברתית או אחרת, בחניכי המחנה ו/או בצוות המחנה ו/או בבעלי חיים המצויים בסביבת המחנה אסורה בהחלט.
הרס או פגיעה בטבע, בסביבה, במבנים או בציוד השייך למחנה או למי מחניכי המחנה אסורה בהחלט. מובהר בזאת מפורשות כי חניך שיגרום בזדון להרס או פגיעה ברכוש יהיו הוריו ו/או מי מהם אחראים לפיצוי ו/או שיפוי המחנה בגין הנזק שנגרם שאינו תוצאה של שימוש רגיל וסביר מצד החניך ברכוש.
החניך ישמע להוראות צוות המחנה בכל זמן והתנהגותו לא תדרוש השגחה ופיקוח שהינם מעל לרמה סבירה המתאפשרת ע"י צוות סביר.
החניך והורי החניך מתחייבים לשתף את הנהלת המחנה בכל מצב אישי, בריאותי, התנהגותי ו/או אחר שייתכן ויהיה רלבנטי ו/או ישפיע על התנהגותו החניך במהלך שהייתו במחנה.
השימוש באלכוהול לסוגיו השונים, בירות, סיגריות, סמים, נרגילה ו/או ביצוע כל פעילות בלתי חוקית בתקופת שהות החניך במחנה אסורה בהחלט.
השימוש בטלפונים סלולאריים במהלך השהיה במחנה, לרבות תקשורת בין החניכים להוריהם תעשה בהתאם לנהלים ולשעות המקובלות במחנה.
הורים ומשפחות החניכים יותרו להיכנס לשטח המחנה בזמנים שייועדו לכך מראש ו/או במקרים מיוחדים באישור צוות המחנה. כניסה למתחם המחנה במועד אחר, תעשה בכפוף וקבלת אישור מהנהלת המחנה.
הרשמה
עם הסדרת התשלום עבור המחנה, יובטח מקומו של החניך באותו מחזור. במידה ובשכבת גיל מסוימת תהיה תפוסה מלאה, תפתח רשימת המתנה לרישום. הנהלת המחנה תדאג להודיע להורי הנרשם אם התפנה מקום ותפדה בהתאמה את דמי הרישום.

התשלום עבור ההשתתפות במחנה יוסדר במלואו במעמד הרישום (ניתן לשלם בתשלומים).ביצוע התשלום יתאפשר במזומן/ בכרטיס אשראי/  בהעברה בנקאית ובצ'ק דיגיטלי.

יודגש כי החל מתאריך 1 באפריל, במצב של ביטול מכל סיבה שהיא, לא יינתן החזר בגין דמי הרישום בסך $300. ביטול השתתפות במחנה עד חודש קלנדרי ממועד יום פתיחת המחזור אליו רשום החניך – יינתן לחניך החזר מלא למעט דמי הרישום. ביטול השתתפות במחנה בין ארבעה שבועות לשבועיים קלנדריים ממועד יום פתיחת המחזור אליו רשום החניך – החניך יחויב בדמי רישום + 50% ממחיר המחזור. ביטול השתתפות במחנה בין שבועיים לשבוע קלנדריים ממועד יום פתיחת המחזור אליו רשום החניך – החניך יחויב בדמי רישום + 80% ממחיר המחזור. ביטול השתתפות במחנה שבוע קלנדרי ומטה ממועד יום פתיחת המחזור אליו רשום החניך– לא יינתן כל החזר כספי. למען הסר ספק, במקרה של ביטול מכל סיבה שהיא לא יוחזרו לנרשמים 'דמי הרישום' למחנה.

כמו כן, במקרים של כוח עליון, שומרת הנהלת המחנה לעצמה את הזכות, להעניק לנרשמים זיכוי בלבד ולא החזר כספי בגין הכספים ששולמו על ידם בגין ההרשמה לאותו מחזור.

* פתיחת המחנה ו/או מחזור הפעילות מותנית במספר משתתפים

* הנהלת המחנה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מיקום המחנה בהתאם לצרכיה

במידה ותשלומי החובה למחנה לא ישולמו, ההורים יחויבו בעלויות גבייתם לרבות הוצאות משפט ושכר טרחת עורכי הדין.

הנהלת המחנה שומרת לעצמה את הזכות להרחיק מהמחנה חניך, ללא החזר כספי, שהפר את "כללי ההתנהגות במחנה", וכן חניך שלא יתנהג בהתאם לנורמות ההתנהגות ורוח הסבלנות והשיתוף במחנה.
צוות המחנה יידע את הוריו של חניך שהורחק מן המחנה והם מתחייבים להגיע ולאסוף את החניך מהמחנה, בעת שיתבקשו לעשות כן. במידה ולא יוכלו ההורים או מי מטעמם לאסוף את החניך, תדאג הנהלת המחנה להסיע את החניך לביתו (או לכתובת אחרת כמבוקש ע"י הורי החניך והורי החניך יישאו בכל העלות הכספית הכרוכה בכך.

הורי החניך נותנים בזאת הסכמתם, כי יוענק לחניך טיפול רפואי מקצועי מחוץ לתחומי המחנה, במידה ולדעת הנהלת המחנה נדרש הדבר להבטחת שלומו של החניך. כל חניך עם מגבלה ו/או ליקוי ו/או בעיה רפואית כלשהי חייב להצהיר עליו ולהציג אישור מרופא רלבנטי המאשר לחניך להשתתף בפעילות המחנה.

אי הצגת המצב הרפואי המלא של חניך יביא להחרגת אחריות כוללת בנוגע לאירועים שעלולים לקרות כתוצאה ו/או בקשר לאותו מצב רפואי ו/או מידע רפואי שלא הוצהר עליו ו/או שלגביהם לא ניתן אישור רופא כאמור.

מובהר בזאת כי במסגרת המחנה יעמדו לרשות החניכים שירותים רפואיים בסיסיים ע"י אחות המחנה.

הורי החניך מתחייבים ליידע את הנהלת המחנה, טרם ההרשמה, במידה והחניך קיבל טיפול פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או תרופתי בגין שינויי התנהגות בתקופת 12 החודשים האחרונים שלפני הרשמתו למחנה. כמו כן מתחייבים ההורים ליידע מיידית את הנהלת המחנה על טיפול מסוג זה במידה והחל לאחר ההרשמה וטרם פתיחת מחזור הפעילות. חניך שהוריו לא הודיעו להנהלת המחנה על מצב ילדם כמפורט לעיל, עשוי להיות עילה להרחקת החניך מהמחנה. לחניך שיורחק מהמחנה כאמור, לא יינתן החזר כספי.

הורי החניך ידאגו למילוי כל הטפסים והצהרת הבריאות באתר ויחתמו אלקטרונית. קבלת המידע הנ"ל הכרחי להגנה על מצבו הבריאותי התקין של החניך ולשם הענקת טיפול רפואי הולם, במידת הצורך. הורי החניך ידאגו להעברת תרופות אותן לוקח החניך להנהלת המחנה אשר תדאג לכך שהחניך יעשה בהן שימוש לפי ההוראות שתועברנה להנהלת המחנה. כל תרופה שבשימוש החניך תירשם מפורשות בטופס הרפואי שמולא עבור החניך.
תעודת חבר של החניך/ה בקופת חולים (חניכי חו"ל- ראה סעיף הבא) תימסר ביום הקליטה ותישמר במרפאת המחנה.
במקרה הצורך, חניך יופנה לטיפול רפואי בבית חולים או במרפאה חיצונית.
למען הסר ספק, כל ההוצאות הרפואיות ישולמו ע"י הורי החניך, וכן באחריות ההורים להנפיק טופס 17 מקופת החולים בה חבר החניך לצורכי תשלום.

מובהר בזאת כי חניך שיצטרף למחנה מאוחר ממועד תחילת המחזור אליו נרשם ו/או חניך שיעזוב טרם סיום המחזור ו/או חניך שיעדר מכל סיבה שהיא, לרבות מסיבה בריאותית כלשהי, במהלך המחזור לא יהיה זכאי להחזר כספי בגין האיחור/העזיבה המוקדמת ו/או ההיעדרות כאמור.

במהלך החודשים יולי ואוגוסט יטופלו על ידי צוות משרד המחנה אך ורק מקרים ובירורים הנוגעים לחניכים השוהים במחנה. הטיפול ביתר המקרים יעשה במהלך חודש ספטמבר מול משרד המחנה בניו יורק.

הורי החניך והחניך מאשרים מראש להנהלת המחנה לעשות שימוש בכל תמונה, צילום, הקלטה ודומיהם של ילדיהם לשיווק ופרסום המחנה. כמו כן מאשרים ההורים קבלת מידע שיווקי ואחר מהנהלת המחנה באמצעות הדואר האלקטרוני, דואר רגיל והודעות טקסט לטלפון הנייד.

הנהלת המחנה לא תישא באחריות לאובדן, נזק או פגיעה בציוד החניכים. נא לא להביא למחנה ציוד יקר ערך.

*מובהר בזאת כי נהלי ההרשמה מתעדכנים מעת לעת באתר האינטרנט של קימאמה-בראשית, וכי מעבר לנהלים התקפים במועד ההרשמה יחייבו את קימאמה-בראשית ואת הנרשמים הנהלים שיהיו בתוקף ביום 1/6 לכל שנה.

לשאלות נוספות ובירורים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לשאלות נוספות ובירורים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם